סיגל יקרה,

עברתי מסע אותו עשיתי בהדרכתך הצמודה.

אך לפני שאמנה את המחוזות אליהם הגעתי, אני חייב להזכיר את נקודת ההתחלה.

בפגישתנו, עוד טרם התחלנו בתהליך כל שהוא, חשבתי לנכון לציין בפנייך שאני לא מאמין ב"שטויות" בהן את עוסקת.

 

איבחונים בכל מיני איברים (ציפורניים, עיניים), "תרופות אליל" וכל ענייני ה"קוסמות" הללו, כך אמרתי לך, זרים לי ורחוקים ממני ואף נלעגים בעיני. אבל, כך אמרתי לך, הגעתי אליך לאחר שראיתי תוצאות אצל חבר, וחשבתי לעצמי שאלה תוצאות אליהן אשמח להגיע.

 

לא צריך להאמין אלא במה שרואים בעיניים וכל התיאוריות וכל ההסברים אינם רלוונטיים עבורי.

כשהגעתי אליך היו לי ב"מזוודה לחיים" שפע של משקולות כבדות: משקל עודף, עייפות ונרפות, שינה לא תקינה, וגם רמות סוכר גבוהות ולא מאוזנות בדם- הן במדידה היומית והן במדד הכרוני (המוגלובין מסוכרר), רמות כולסטרול מעל לנורמה ולצידם: שני סוגי תרופות לטיפול בסכרת, מזרקי אינסולין במינון יומי של 35 יחידות, תרופה לטיפול ברמת הכולסטרול.

 

היום, 86 ימים מתחילת המסע (וכן, כל יום הוא יום שצריך להספר), כמעט שאין משקולות במזוודה!!! 

המשקל העודף קטן ב 50%, העייפות במהלך היום חלפה, השינה תקינה (גם של בת הזוג), רמות הסוכר עברו לנורמה, גם מדד ההמוגלובין המסוכרר נורמלי לחלוטין, וכך גם רמת

הכולסטרול. לאחר חודשים לא מעטים של הזרקת אינסולין, איני זקוק לכך וגם אחת התרופות הושלכה לצד הדרך. איתה התרופה להורדת רמת הכולסטרול.

רופא המשפחה שלי, שנדהם ממצאי הבדיקות, רשם לפניו את מספר הטלפון שלך. ואין לך הוכחה טובה יותר לחיבור שבין ה"שטויות" ובין ה"אמיתות". 

בגילי המתקדם אני זוכה למחמאות על השינוי הגופני, במיוחד כשאני יכול לחזור למכנסיים שנזנחו בארון הבגדים, ואיני חייב להקפיד על השארת החולצה מחוץ למכנסיים. וזה הוא כרטיס הביקור שלך, אותו אני מפזר בכל מקום אליו אני מגיע.

את מספר הטלפון אני נותן בנפרד.

תודה על שעזרת לי להגיע למקומות שאליהם לא הייתי מגיע (גם כשניסיתי) בכוחות עצמי.

ומה זה חשוב אם אני מאמין או לו, אני רואה את עצמי ושומע מה רואים האחרים, ובזה אני מאמין.

בתודה, ובהערכה רבה על נועם ההדרכה,

ע.ע,  שוהם

 

המלצה מטופל